Slovenská lekárska spoločnosť

Slovenská spoločnosť biomedicínskeho inžinierstva a medicínskej informatiky

O spoločnosti


English version

Hlavná stránka

O spoločnosti

Výbor

Dokumenty

Konferencie

Odkazy

Kontakty

Pre členov


Slovenská spoločnosť biomedicínskeho inžinierstva a medicínskej informatiky (SBIMI) je jednou z odborných spoločností Slovenskej lekárskej spoločnosti (SLS).

Je to nepolitická a nezisková organizácia financovaná z členských príspevkov, vlastných odborných akcií a prípadných dotácií a sponzorských darov.

SSBIMI združuje odborníkov z oblastí

  • biomedicínske inžinierstvo
  • medicínska informatika

Spoločnosť chce vytvárať priestor pre aktivity technicky, matematicky a lekársky vzdelaných odborníkov pracujúcich v oblasti výskumu a aplikácií nových metód, materiálov a prístrojov pre zdravotníctvo. Za svoje základné úlohy považuje:

  • šírenie poznatkov o novej zdravotníckej technike, o metódach merania a spracovania biosignálov a o systémoch získavania a spracovania biomedicínskych informácií,
  • spoluprácu s technickými aj lekárskymi fakultami pri graduálnej a postgraduálnej výchove odborníkov v oblasti biomedicínskeho inžinierstva a medicínskej informatiky,
  • spoluúčasť pri príprave a zavádzaní nových informačných a medicínskych technológií,
  • poskytovanie metodickej a technickej podpory pre organizácie v oblasti starostlivosti o zdravie.

Tieto úlohy plní formou seminárov a konferencií, podporou účasti svojich členov na domácich a zahraničných konferenciách a článkami v odborných časopisoch.

SSBIMI SLS je kolektívnym členom medzinárodnej organizácie IFMBE - International Federation of Medical and Biological Engineering, z čoho vyplývajú pre členov Spoločnosti výhody pri získavaní odborných materiálov a publikácií alebo pri účasti na akciách tejto organizácie.

SSBIMI SLS má registrovaných členov z celého Slovenska. Do jej činnosti sú zapojené pracoviská Lekárskej fakulty UK, Fakulty elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave, Strojníckej fakulty TU Košice, Elektrotechnickej fakulty Žilinskej univerzity, Inštitútu pre ďalšie vzdelávanie pracovníkov v zdravotníctve, Slovenského metrologického ústavu, Ústavu merania SAV, Národného centra zdravotníckych informácií a mnohé ďalšie.

Aktivity členov spoločnosti sú smerované na vzdelávanie v blasti biomedicínskeho inžinierstva a medicínskej informatiky, meranie a spracovanie biologických signálov, nemocničné informačné systémy, spracovanie obrazov v medicíne, modelovanie a simulovanie biologických systémov, umelú inteligenciu a expertné systémy, štandardizáciu a certifikáciu lekárskych prístrojov.

Ďalšie informácie o spoločnosti,jej výbore, o členstve, aktivitách, základných dokumentoch môžete nájsť aj na tejto webovskej stránke.